דלג לתוכן הדף


טלי ורון מרחובות התלבטו תקופה ארוכה איך למקסם את ההכנסה השוטפת שלהם מנדל"ן, עד שלפני כשנה עשו צעד דרמטי, שאותו הם מכנים היום "ההחלטה הכלכלית הכי חכמה בחיים שלנו". "לפני כמה שנים ירשתי דירת שלושה חדרים ברמת גן שבה התגוררו הוריי עד שנפטרו", מספר רון. "זו הדירה שבה אני גדלתי, ככה שהיא מאוד ישנה ובמצב לא מי יודע מה. בשנים האחרונות השכרנו את הדירה, כשדמי השכירות עזרו לנו מאוד בתקציב השוטף שלנו".

אכזבה מהתשואה ברמת גן
טלי ורון אמנם שמחו על התוספת הקבועה לתקציב המשפחתי, אבל התשואה השנתית (ביחס לערך הדירה בתקופה שקיבלו אותה) הסתכמה בפחות מ-3%. "כשהתחלנו להתעמק בעניין", מספרת טלי, "הבנו שהתשואה, שהסתכמה ב-2.8%, נמוכה. התחלנו לדאוג כי בנינו על ההכנסה השוטפת הזאת לשנים הבאות. חששנו גם מהעובדה שאנחנו מושקעים רק בנכס אחד. ואם ערך הדירה ירד? ואם נתקשה למצוא שוכרים? מה גם שמדובר בדירה ישנה מאוד שסביר שתזדקק לשיפוץ רציני ויקר, ושכר הדירה לא יפצה אותנו על השקעה האדירה שידרוש השיפוץ".

טלי ורון החלו לברר איך למנף את הנכס ברמת גן להגדלת ההכנסה השוטפת, בלי להתעסק יותר מדי עם חיפוש שוכרים, תיקון תקלות וכל מה שכרוך בזה.

הם נפגשו עם יועצים, למדו את השוק ועשו מחקר מקיף על האופציות שעומדות בפניהם. מכל כיוון הם שמעו המלצות על השקעה בנדל"ן בארצות הברית. "בהתחלה פחדנו מזה", מתוודה רון, "זה רחוק ואין לנו שליטה על מה שקורה שם. איך נדע שלא עובדים עלינו?".

ארבעה בתים במחיר של דירה אחת קטנה
אחרי שניהלו שיחות רבות עם מומחים ומשקיעים בנדל"ן בארצות הברית גיבשו טלי ורון תוכנית: הם החליטו למכור את הדירה ברמת גן, ובמקומה לקנות ארבעה בתים בארצות הברית. בעקבות המלצות הם פנו לחברת RafCo, שמתמחה בהשקעות נדל"ן של ישראלים בשוק האמריקאי ומתמקדת בפילדלפיה. RafCo מייצגת בישראל את קבוצת GOLD OLLER, מהחברות המובילות בארצות הברית בתחום הנדל"ן המניב.

טלי ורון מכרו את הדירה ברמת גן, שהניבה להם כ-1.5 מיליון שקלים. אנשי RafCo איתרו עבורם ארבעה בתים צמודי קרקע בפילדלפיה, כולם משופצים ברמה גבוהה ובאזורים איכותיים. נציגי RafCo ליוו אותם וניהלו עבורם את כל ההליכים בשקיפות מלאה כולל כל הבדיקות הנדרשות כדי לוודא שהבתים נרכשים במחיר השוק ובצורה בטוחה ונרשמים בטאבו על שמם. עבור כל אחד מארבעת הבתים הם שילמו כ-80-90 אלף דולר בלבד. כך שבמחיר דירת 3 חדרים ישנה ברמת גן הם קנו לא פחות מארבעה בתים במצב מצוין בפילדלפיה.

כריס שפציס
כריס, שותף עסקי RafCo
"לא האמנו שבמחיר של דירה ישנה אחת ברמת גן נוכל לקנות ארבעה בתים צמודי קרקע משופצים ובשכונות מצוינות בפילדלפיה", אומר רון. "והכי מדהים שהתשואה שם גבוהה יותר מפי שלושה מאשר בארץ. לעומת 2.8% תשואה ברמת גן, התשואה שאנחנו משיגים היום מגיעה לכ-10% נטו אחרי הוצאות ניהול, תחזוקה, ביטוח ואגרות שונות".

הזדמנות לפיזור השקעות
הבתים שקנו טלי ורון היו אחרי שיפוץ, ומיד אחרי הקנייה נכנסו אליהן שוכרים. "הדבר שהיה לנו הכי חשוב לדעת זה שיש מעטפת שמאפשרת לנו לישון בשקט וגוף אמריקאי גדול ויציב שמנהל לנו את הבתים באופן יום יומי", אומרת טלי. "אנחנו לא מתעסקים עם השוכרים ועם התחזוקה. חברת הניהול מטפלת בכל מה שצריך, ולנו נותר רק לקבל את שכר הדירה לחשבון הבנק לצד דיווחים מפורטים. אחרי כמעט שנה, ברור שעשינו את עסקת חיינו. לא יכולנו לדמיין שתהיה לנו הכנסה פסיבית שוטפת כל כך מרשימה ובטוחה".

 

 

 

 

 

 

 

 

מטבח בבית ששופץ ע"י חברת RAFCO בעבור משקיע ישראלי
לצורך ניהול הנכסים בפילדלפיה נעזרת RafCo בחברת הניהול האמריקאית הוותיקה tcs, שמנהלת כ-2,500 נכסים דומים. לחברה נציג ישראלי קבוע בפילדלפיה, שמעניק שירות לקוחות בעברית. במסגרת אותה מעטפת שהזכירה טלי, מסייעת RafCo לבחור את הנכס המתאים ביותר לרכישה, מבצעת שיפוץ יסודי ומקצועי שיחזיק לשנים ארוכות, מספקת שירותי ניהול וכמובן דואגת לרישום הנכס על שם הרוכש. על מנת להבטיח את השקט הנפשי שכל כך חשוב למשקיעים, החברה עורכת סינון קפדני של השוכרים.

שקיפות מלאה
בחברת RafCo מודעים היטב לחששות הראשוניים של הישראלים להשקיע בשלט רחוק, ומקפידים לתת לכך מענה. "כל עסקת נדל"ן בחו"ל מתבססת בסופו של דבר על איכות הניהול", אומר רותם רף, מבעלי חברת רפקו. "לכן אנחנו מאפשרים ללקוחותינו גישה אינטרנטית ישירה לחברת הניהול. כך ניתן לראות את כל הנתונים על הנכס כולל זהות הדייר והחוזה שנחתם איתו, הביטוחים, פירוט התיקונים ועוד. הכל בשקיפות מלאה ובשליטה קלה ונוחה של הרוכש. בנוסף, המשקיע אוטונומי לקבל כל החלטה לגבי הנכס, כמו החלפת חברת ניהול, מכירת הנכס או החלפת הדיירים".

למייסדי RAFCO ניסיון עשיר בשוק ההון שהוביל אותם להקמת החברה "במטרה להנגיש את שוק הנדל"ן בחו"ל לציבור הישראלי". לדברי רותם "מתוך ניסיון של שנים בשוק ההון, זיהנו צורך במוצר פיננסי שיניב תשואה קבועה לאורך זמן ברמת סיכון נמוכה יחסית, כלומר הכנסה עודפת ללא דאגה. ​גישת ההשקעה השמרנית שלנו נותנת ללקוחותינו הזדמנות לקבל תשואה חודשית קבועה כאשר הבטוחה על הכסף הוא נכס נדל"ן בטאבו".

    שלח לנו הודעה