דלג לתוכן הדף

בארץ נכסים הם כל כך יקרים. המחירים רק עולים ובועת הנדל"ן מסרבת להתפוצץ. יש לכם כמה מאות אלפי שקלים פנויים. מה תעשו בהם? ישנם כאלו שרוכשים דירה להשקעה בארץ. אבל, לא מעט ישראלים מעדיפים להשקיע דווקא בנדל"ן בחו"ל. עבור רבים, זה לא רק אפיק כלכלי, אלא גם מעין תעודת ביטוח למשהו מוצק שלא תלוי בסיכונים ביטחוניים, כמו שיש בארצנו. רכישת נכס בחו"ל טומנת בחובה יתרונות רבים.

לפי אתר האינטרנט themovechannel.com, ארה"ב היא היעד מספר אחד בעולם להשקעה בנדל"ן. לא צריך להיכנס לאתר בשביל להבין כי בשנים האחרונות, ארה"ב הינה מוקד משיכה גדול למשקיעי נדל"ן. הסיבות:  הזדמנויות עסקיות טובות, תולדה של משבר כלכלי שגרם להיצע נדל"ן במחירים נמוכים. המשבר כבר מאחור, מורגשת התעוררות והתאוששות איטית של הכלכלה האמריקנית, מה שמוביל לביקושים, דבר שמוביל ויוביל בעתיד לתשואות נאות יותר ויותר עבור בעלי נכסים.

לימוד, חקירה, וליווי 

לא חשוב היכן החלטתם לרכוש נדל"ן להשקעה – מומלץ ללמוד טוב על האזור, על התושבים ועל הצפי העתידי, וכמו כן, מהו שוויו האמתי של הנכס? אל תוותרו על שרותי חברות נדל"ן מהימנות שיטפלו בכם.

לבצע בשלט-רחוק השקעת נדל"ן וגם לתחזק מרחוק נכס, היא משימה שקשה עד בלתי אפשרית לבצע לבד לגמרי, לכן רצוי להיעזר במומחים, לא לפני שקיבלתם המלצות טובות מאחרים שכבר נעזרו בהם.

 

 

חזרתו לתחייה של שוק הנדל"ן בארה"ב בשנתיים האחרונות היא סימן חיובי מאוד.

הצמיחה תורמת להורדת שיעור האבטלה, זאת על אף שבפרמטרים רבים השוק עדיין לא הצליח לשוב לרמות המקוריות שלו אשר שררו טרם פרוץ המשבר הגדול בשנת 2008.

 

בחודש מאי 2016 נרשם שיא של 9 שנים בכמות מכירות הבתים בארה"ב, דבר אשר מבטא ביקוש גבוה לבתי מגורים במדינה.

משנת 2009 מחירי הבתים נמצאים שוב "באזור הבטוח", אזור בו האינפלציה בענף לא חורגת מגבולותיה הטבעיים.

 

סיבה מרכזית לעליית מחירי הנדל"ן והדיור בארצות הברית היא מחסור בהיצע דירות ואיטיות רבה בכל הקשור להתחלות בנייה של בתים חדשים. כיום רוב משקי הבית החדשים אשר נכנסים לבתים חדשים בארצות הברית נכנסים כשוכרים, כלומר יותר ויותר אנשים, בעיקר זוגות צעירים, מוותרים על קניית בית משלהם ומחליטים לשכור אחד, דבר אשר הוביל לעלייה חדה במחירי השכירות בכל רחבי המדינה.

הכמות השנתית הממוצעת של בתים הפרטיים שנרכשו במדינה ב-3 השנים האחרונה נמצאת בעלייה הדרגתית, אך בהשוואה לתקופות שלפני משבר 2008, מדובר בפחות מחצי מהכמות השנתית הממוצעת.

.